EMR

HEPSİ BİR ARADA ELEKTRONİK
SAĞLIK KAYDI

EMR

Kritik durumdaki hastalardan sorumlu doktorlar her gün çok miktarda klinik, biyolojik, bakteriyolojik ve görüntüleme verisi ile uğraşmak zorundadır. Gelenekselleşmiş “kağıt” medikal dosya sistemi, doktoru bazı önemli bilgileri gözden kaçırmasına sebep olabilir ve doğru tanıya varmasını zorlaştırabilir. Elektronik Sağlık Kaydı (ESK) bu gereksinimi karşılamaktadır. ESK’nın ölüm oranında, YBÜ yatış süresinde ve mekanik solunum süresindeki etkileri iyiye işaret etmektedir.


Dijitalleştirilmiş “hasta takip formları”, dijitalleştirilmiş hastane sistemlerinde yoğun bakım doktorlarına büyük kolaylık sağlar. Zaman bakımından %80 tasarruf sağlamanın yanı sıra, bilgi kirliliğini de en aza indirir.


Otomatik olarak oluşturulan puanlar (APACHE, SOFA, QSOFA, RIFLE, SAPSII) acil durumlarda erken tanı sağlar. Sistemden gelen uyarılar, klinisyenlerin etkinliğini en üst düzeye çıkarır.


EClinics, çeşitli sistem yatırımlarının önüne geçerek yoğun bakımda vakit harcatmayan bir Elektronik Sağlık Kaydı sistemi olarak tasarlanmıştır.